داوطلبان

شنبه 15 آذر 1399

حضور سفیران مهربانی استان مرکزی در مناطق کم برخوردار سیستان و بلوچستان/ از کلنگ‌زنی مدرسه 4 کلاسه تا اعزام کاروان سلامت پزشکان متخصص

مدیرعامل جمعیت هلال استان مرکزی از اعزام کاروان سلامت این جمعیت به مناطق کم برخوردار استان سیستان و بلوچستان در طرح نذر آب ۳ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ محمد محمدی گفت: به همت معاونت امور داوطلبان و با حضور حجت الاسلام والمسلمین میرهاشمی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت استان طرح نذر آب 3 در مناطق محروم سیستان و بلوچستان برگزار شد.  

محمدی گفت: در ۲ سال اول اجرای این طرح، به منطقه سیب و سوران در استان سیستان و بلوچستان و امسال برای اولین بار به منطقه پلان در شهرستان چابهار رفتیم و خدمات عام المنفعه و بشردوستانه به ساکنان مناطق محروم ارائه شد.

وی افزود: در این کاروان‌ها پنج نفر از پزشکان متخصص استان مرکزی، 2 دندانپزشک، یک پزشک عمومی و چهار پیراپزشک داوطلب در درمانگاه افلاطون مستقر شدند و بیمارانی که توسط مرکز بهداشت شناسایی شده بودند را فراخوان و مورد مداوا و معالجه قرار دادند. 

مدیرعامل جمعیت هلال استان مرکزی گفت: تحویل داروی رایگان یکی دیگر از برنامه‌های طرح نذر آب ۳ بود که پس از انجام ویزیت توسط پزشکان مذکور، داروی مورد نیاز را در اختیار بیماران قرار می دادند.  

محمدی افزود: تیم استان زنجان از 24 تا ۲۸ شهریور در این مناطق حضور داشت و به دلیل بسته بودن فرودگاه چابهار این تیم پزشکی مسیر ۲۰۰۰ کیلومتر را به صورت زمینی پیمودند که به نظر من یک کار فوق العاده بسیجی بود که توسط پزشکان تیم انجام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اظهار کرد: خدمات پزشکی انجام شده طی مدت مذکور شامل ویزیت هزار و ۴۴۷ نفر توسط پزشکان متخصص، ۳۳۳ نفر ویزیت پزشک عمومی، ۱۷۵ نفر ویزیت دندانپزشکی، برگزاری کلاس‌های بهداشتی بویژه در زمینه پیشگیری از بیماری کرونا با حضور 2 هزار و 663 نفر توسط پیراپزشکان صورت گرفت . 

وی گفت: علاوه برکارهای بهداشتی و درمانی که در نذر آب ۳ صورت گرفت ؛ ۱۴۰ بسته مواد غذایی به ارزش ۲۸ میلیون تومان توسط خیرین داوطلب جمعیت هلال احمر استان مرکزی خریداری شد و میان افراد نیازمند در منطقه پلان و هموطنان کپر نشین توزیع شد

مدیرعامل جمعیت هلال استان مرکزی گفت: همچنین  ۳۰۰ بسته بهداشتی شامل ماسک و مواد ضدعفونی میان نیازمندان این منطقه توزیع شد.

محمدی گفت: توزیع نوشت افزار میان دانش آموزان این مناطق به ارزش ۲۰ میلیون تومان یکی دیگر از کارهایی بود که انجام شد و تهیه و توزیع اسباب بازی میان کودکان به ارزش ۱۵ میلیون تومان نیز از برنامه‌های فرهنگی بود که در کاروان نذر آب ۳ اجرا شد. 

وی گفت: یکی از کارهای بسیار خوب و زیربنایی که انجام شد، کلنگ‌زنی یک مدرسه چهار کلاسه در روستای گزانی بخش پلان شهرستان چابهار بود که از سوی مرکز نیکوکاری نیام و خانه هلال روستای مصلح آباد با مبلغی در حدود ۵۰۰ میلیون تومان انجام شد و اکنون مدرسه در حال ساخت است. 

 

admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *