داوطلبان

چهارشنبه 12 آذر 1399

توزیع 600 بسته غذایی خیرین و نیکوکاران هلال احمر آذربایجان شرقی میان متاثران از کرونا

طی مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز،توزیع 600 بسته معیشتی میان خانوارهای متاثر از کرونا در تبریز آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی،حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه تبریز،شنبه 12مهرماه سال جاری در آیین توزیع بسته های معیشتی ضمن تجلیل از خدمات هلال احمر گفت : کمک به همنوعان و نیازمندان دستور قرآن است و خداوند متعال در قرآن کریم خطاب به مومنان می فرماید : «در راه خدا از آنچه خود دوست دارید انفاق نمایید» .

وی گفت : آنچه که در این میان حائز اهمیت است و جای تقدیر و تشکر دارد، این است که نیروهای جمعیت هلال احمر که خودشان به صورت شبانه روزی در حوادث و بحران ها و سوانح جاده ای پیشگام و در میدان حوادث مشغول ارائه خدمات امدادی به هموطنان هستند، علاوه بر انجام رسالت اصلی و بسیار خطیر و سنگین خویش در کنار آن داوطلبان و خیرین عضو جمعیت هلال احمر به کمک نیازمندان می شتابند .

در این مراسم که حجت الاسلام واعظی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و مدیر عامل و معاونان نیز حضور داشتند ، نماینده مقام معظم رهبری در استان آذربایجان شرقی اظهار کرد : نیروهای جمعیت هلال احمر نه تنها در داخل کشور بلکه در خارج از کشور هم به عنوان سفیران صلح تلاش می کنند .

امام جمعه تبریز ضمن تجلیل ازکمک های داوطلبان و خیرین هلال احمر آذربایجان شرقی گفت : در این مقطع زمانی علیرغم گرانی و تورم و کاهش ارزش پول ملی  بواسطه تحریم ها ،خیرین و نیکوکاران و داوطلبان هلال احمر به کمک نیازمندان می شتابند که جای تقدیر و تشکر دارد .

گفتنی است، حمید حسین پور، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، در آغاز این مراسم، گزارشی از تهیه بسته های معیشتی و بهداشتی ارائه کرد و گفت : جمعیت هلال احمر استان از بدو شیوع ویروس کرونا با کمک داوطلبان و خیرین، اقدام به تهیه بسته های بهداشتی حاوی ماسک و مواد ضدعفونی و بسته های معیشتی کرده و در تبریز و شهرستان ها توسط شعب هلال احمر توزیع شده است و این بار هم 600 بسته شامل برنج ، چای، رب ، روغن مایع ، ماکارونی، سویا، عدس، شکرو تن ماهی به ارزش هربسته 400 هزار تومان تهیه و در میان نیازمندان توزیع می کند .

بازدید نماینده ولی فقیه دراستان از مرکز EOC و ارتباطات رادیویی 

نماینده مقام معظم رهبری در استان آذربایجان شرقی در بازدید از مرکز کنترل اطلاعات و هماهنگی عملیات (EOC)  و ارتباطات رادیویی استان گفت : نیروهای جمعیت هلال احمر در روزهای سخت و بحران ها در اقصی نقاط کشور مان در جاده ها و محورهای مواصلاتی  زحمات فراوانی می کشند و خدمات ارزنده ای به آسیب  دیدگان از حوادث ارائه می کنند .

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم افزود : هرجایی که بحران هست و حادثه ای و اتفاق ناگواری رخ داده باشد در سیل و زلزله و طوفان و برف و کولاک نیروهای هلال احمر در آنجا حضور دارند .

نماینده مقام معظم رهبری در استان با تشکر از خدمات هلال احمر در حادثه زلزله سال گذشته شهرستان های میانه و سراب افزود : جمعیت هلال احمر در جریان امدادرسانی به زلزله زدگان شهرستان های سراب و میانه انصافا خوش درخشید که من از طرف مردم ازنیروهای  جمعیت هلال احمر تقدیر و تشکر می کنم.

امام جمعه تبریز گفت: نیروهای هلال احمر شبانه روزی جهت آسایش و رفاه هموطنان تلاش می کنند و علاوه بر داخل کشور در خارج از کشور هم بعنوان سفیران صلح ، فعالیت های ارزشمندی دارند.

وی  همچنین از اتاق آماده عملیات ، انبار امدادی ، مرکز کنترل اطلاعات و هماهنگی عملیات EOC و تجهیزات امدادی و ترابری بازدید و در هر بخش توضیحات لازم توسط مدیر عامل و کارشناسان مربوطه ارایه شد.

 

admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *