داوطلبان

چهارشنبه 12 آذر 1399

تداوم اجرای طرح آمران سلامت در مازندران

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از تداوم اجرای طرح ابتکاری «آمران سلامت» با هدف ترویج رعایت پروتکل‌های بهداشتی مهار کرونا در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران؛ غلامعلی فخاری با اشاره به اینکه هلال احمر استان از آغاز بحران کرونا با بسیج همه امکانات نرم افزاری و سخت افزاری در عرصه مهار این ویروس منحوس مشارکت دارد گفت: تا کنون طرح های ابتکاری متعددی از سوی جمعیت هلال احمر استان مازندران اجرایی شده که طرح «آمران سلامت» یکی از این طرح های موثر و مفید بوده است.

فخاری گفت: این طرح در ابتدا به همت مجموعه جمعیت هلال احمر شهرستان بهشهر طراحی و عملیاتی شد و با توجه به نتایج مثبت و استقبال عمومی شهروندان، به عنوان طرحی استانی در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون در تمامی شهرستان های مازندران در دست اقدام است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران در خصوص ماهیت طرح آمران سلامت گفت: در قالب این طرح تیم های آموزش دیده هلال احمر متشکل از اعضای داوطلب و جوان و امدادگر با حضور در مناطق مختلف شهر و به ویژه در معابر، پارکها، فروشگاهها، ایستگاههای تاکسی و اتوبوس و سایر اماکنی که تجمع جمعیت وجود دارد نسبت به ارائه توصیه های بهداشتی و ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی اطلاع رسانی و شهروندان را به رعایت اصول بهداشت فردی و اجتماعی با هدف قطع زنجیره انتشار ویروس کرونا ترغیب می کنند.

فخاری ضمن تقدیر از مدیریت، کارکنان، داوطلبان، جوانان و امدادگران جمعیت هلال احمر اظهار کرد: همه ظرفیت های اجرایی، عملیاتی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر استان در راستای مقابله و مهار ویروس کرونا فعال است و اعضای این نهاد مردمی آماده هر نوع تعامل و هم افزایی با سایر دستگاه های اجرایی در راستای برنامه ملی مهارکرونا است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: با توجه به گستردگی دامنه شیوع ویروس کرونا و نگرانی عمومی از آن، جمعیت هلال احمر به عنوان بزرگترین سازمان امدادی و با توجه به رسالت انسانی و اخلاقی که همان کاهش آلام بشری است با بسیج تمامی امکانات سخت افزاری و نرم افزاری در این عرصه مشارکت دارد و از ارائه هرگونه کمک و خدمت به همنوعان نیازمند دریغ نخواهد کرد.

وی بار دیگر بر ضرورت اهتمام جدی شهروندان بر رعایت نکات بهداشت فردی و اجتماعی گفت: ویروس کرونا چالشی جهانی است که شکست آن در سطح ملی، نیازمند عزم همگانی و مشارکت متعهدانه همه افراد است.

 

admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *