داوطلبان

چهارشنبه 12 آذر 1399

بازدید معاون آموزش از روند اجرای طرح نذر آب ۳ هلال احمر بوشهر

دکتر خسرو رحمانی در سفر به استان هرمزگان از فعالیت های کاروان نذر آب ۳ که توسط هلال احمر بوشهر اجرا شد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ دکتر خسرو رحمانی معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر کشور، طی بازدید ازفعالیت های کاروان نذر آب ۳ جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: فعالیت طرح نذر آب ۳ با برنامه هایی از قبیل کاروان سلامت با حضور پزشکان عمومی و تخصصی در مناطق محروم باشد، که همه خدمات پزشکی عمومی و تخصصی توسط پزشکان بصورت کاملا رایگان می باشد.
 
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر در طی بازدید از دومین روز فعالیت کاروان نذر آب استان بوشهر گفت: جامعه پزشکی در راستای وظایف انسانی خود در این طرح همکاری مستمر با جمعیت هلال احمر دارند، فعالیت های نذر آب ۳ در مناطق محروم استان هرمزگان،  توسط جمعیت هلال احمر استان بوشهر انجام می شود.
 
خسرو رحمانی در ادامه محور فعالیت های نذر آب ۳ را تشریح کرد و افزود:پس از ارائه خدمات پزشکی،  توزیع بسته های معیشتی با همراهی خیرین در استان بوشهر انجام شده است که در مناطق محروم هرمزگان درحال توزیع است، محور سوم فعالیت کاروان، توزیع آب و مخازن می باشد که در زمان خشکسالی و کمبود آب توسط جمعیت هلال احمر با همکاری سازمان آب و فاضلاب منطقه ای و وزارت نیرو انجام می شود.
 
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر ضمن تشکر از خیرین گفت: هلال احمر با همراهی خیرین به یاری نیازمندان می رود، توزیع آب با محوریت سازمان آب و منطقه ای، انجام می شود، جمعیت هلال احمر در راستای رسالت بشردوستانه خود برای تسکین آلام بشری فعالیت می کندجمعیت هلال احمر در امور بشردوستانه پیشگام است.
 
خسرو رحمانی در پایان گفت: جمعیت هلال احمر در کنار امداد رسانی و توسعه آموزش همگانی به کاهش آلام بشری توجه ویژه ای دارد، در شهرستان بندر لنگه که استان بوشهر در حال فعالیت است، تدارک ۴۰ مخزن و آب آشامیدنی انجام شده است و با نظر مسئولین منطقه بین نیازمندان توزیع خواهد شد.
 
دکتر رحمانی تصریح کرد:در حاشیه اجرای نذر آب یک خانه هلال نیز در روستای دو آب افتتاح شد که انتظار می رود فعالیت های آموزشی ، بشردوستانه و عام المنفعه ی این مجموعه با همکاری داوطلبان و خیرین ادامه پیدا کند.
 
وی یادآور شد: هم اکنون۱۵۰۰ خانه هلال در سطح کشور در حال فعالیت است که طبق برنامه ریزی های صورت گرفته  تا ۶ ماه آینده این عدد به ۵۰۰۰خانه هلال افزایش خواهد یافت و تا پنج سال آینده ۳۵ هزار خانه هلال در کشور خواهیم داشت.
 
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با اشاره به برگزاری دوره های آموزش همگانی در خانه هلال خاطرنشان کرد: ارائه آموزش های همگانی کمک شایانی به تاب آوری جامعه دارد تا مردم  در زمان بروز فاجعه با سهولت در برابر بلایا مقابله کنند.
 
همچنین رحمانی در این سفر از روند تکمیل پروڗه ساخت پایگاه امداد و نجات بندرعباس بازدید کرد.
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *