داوطلبان

یکشنبه 19 مرداد 1399

اقدامات هلال‌احمر مازندران در مقابله با ویروس کرونا/ آموزش روش‌های خودمراقبتی به سالمندان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از اقدامات ابتکاری و خلاقیت‌های نرم افزاری این جمعیت به منظور پیشگیری از گسترش ویروس کرونا در مازندران خبر داد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از اقدامات ابتکاری و خلاقیت‌های نرم افزاری این جمعیت به منظور پیشگیری از گسترش ویروس کرونا در مازندران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران؛ مجتبی اکبری گفت: بررسی ها نشان می دهد مبارزه و مقابله با ویروس کرونا مستلزم به کارگیری همزمان متدهای نرم افزاری و سخت افزاری است.

وی افزود: جمعیت هلال احمر مازندران که به عنوان دستگاه معین دانشگاه علوم پزشکی استان در طرح ملی مقابله با کرونا حضور دارد علی رغم مشارکت میدانی در فرایند تفکیک مبتلایان در مبادی ورودی این استان، سعی دارد با تکیه بر روش‌های ابتکاری و خلاقیت‌های نوین نرم افزاری به تحقق موثر اهداف این طرح ملی کمک کند.

اکبری گفت: به همین منظور و با توجه به آسیب پذیری سالمندان در برابر تهدید کرونا، طرحی با مشارکت جوانان جمعیت هلال احمر استان در دست اجرا است که هدف نهایی آن ارائه اطلاعات لازم به جامعه سالمندان در رابطه با روش‌های خودمراقبتی است.

وی افزود: در قالب این طرح جوانان عضو هلال احمر با سالمندان استان، تماس تلفنی برقرار کرده و ضمن توصیه آرامش و کاهش استرس، روش های خود مراقبتی را به آنان آموزش می دهند.

وی گفت: از آنجایی که سالمندان از آسیب پذیرترین اقشار مورد تهدید ویروس کرونا هستند اجرای این طرح می تواند از دامنه آسیب پذیری آنان بکاهد و ضمن افزایش دانستنی های بهداشتی آنان، باعث ارتقای منزلت اجتماعی این افراد شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: یکی دیگر از طرح های ابتکاری این جمعیت که این روزها با استفاده از ظرفیت داوطلبان جمعیت هلال احمر استان در دست اقدام است، طرح ارتباط تلفنی با کادر درمانی بیمارستان ها و مراکز درمانی استان بویژه پزشکان و پرستاران است .

وی گفت: هدف این طرح ضمن تقدیر از تلاش های ارزنده آنان، هم افزایی روانی و انتقال مراتب تقدیر شهروندان با کادر پرتلاش و ایثارگر بهداشت و درمان و تقویت عزم ملی در مقابله با ویروس کرونا است.

اکبری با تاکید بر این که طرح های فوق فقط از طریق ارتباط تلفنی انجام می شود گفت: با توجه به ضرورت پرهیز از ارتباط فیزیکی در فرایند پیشگیری از گسترش ویروس کرونا، هیچگونه ارتباط حضوری در اجرای این طرح ها مدنظر نیست.

کلمات کلیدی