داوطلبان

جمعه 14 آذر 1399

از کلنگ زنی ۶ باب خانه تا معاینه و درمان رایگان بیش از ۱۶۰۰ بیمار در شهرستان نیمروز از سوی خیرین گلستانی

مردم شهرستان نیمروز استان سیستان و بلوچستان از خدمات عام المنفعه و داوطلبان جمعیت هلال احمر گلستان در قالب اجرای طرح نذر آب ۳ بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان؛ فرهاد میقانی با اشاره به این که طرح نذر آب ۳ بر سه محور حمایت های معیشتی، خدمات درمانی و برخورد با تنش‌های آبی با استقرار تانکر برای دسترسی مردم به آب آشامیدنی سالم توسط هلال احمر گلستان در شهرستان نیمروز استان سیستان و بلوچستان اجرا شد افزود: تیم درمانی هلال احمر گلستان شامل ۸ پزشک داوطلب متخصص در رشته های اطفال، زنان، داخلی و فوق تخصص اطفال، غدد کودکان و گوارش و یک پزشک عمومی و یک دندانپزشک در مدت ۳ روز به هزار و ۶۲۱ بیمار مراجعه کننده خدمات درمانی رایگان ارائه کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: در این مدت یک پزشک داروساز داوطلب به همراه ۴ تکنسین دارویی، ۵۰۰ قلم دارو را به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال  به بیماران تحویل دادند.

وی گفت: همچنین سه باب منزل مسکونی ۷۵ متری که کلنگ زنی آن در شهریور سال گذشته انجام شده بود؛ افتتاح و تحویل مالکان آنها شد و اطراف خانه ها دیوار کشی و مجهز به آبگرمکن و کابینت و شیرآلات شد.

میقانی افزود: همزمان با اجرای طرح نذر آب۳ پس از بازدید خیرین داوطلب از وضعیت معیشت و زندگی مردم شهرستان نیمروز؛ ۶ باب منزل مسکونی کلنگ زنی شد و قول ساخت آن توسط خیرین داوطلب استان گلستان داده شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: از اقدامات خیرخواهانه خیرین داوطلب گلستانی در نذر آب ۳ تهیه ۲ اندام مصنوعی دست و پا به ارزش ۶۵ میلیون ریال برای ۲ معلول بود که توانایی تهیه عضو مصنوعی را نداشتند، این اعضا در مرکز توابخشی هلال احمر سیستان و بلوچستان؛ پس از قالب گیری به اندام این 2 نفر وصل شد.

وی با بیان اینکه این طرح برای سومین سال متوالی است که اجرا می شود، گفت: به همت و مشارکت خیرین داوطلب گلستانی ۱۱۰ بسته غذایی شامل با ارزش ۲۷۵ میلیون ریال و ۴۵۰ بسته بهداشتی با ارزش ۶۰۰ میلیون ریال میان خانواده های محروم نیمروز توزیع شد.

میقانی با اشاره به آموزش پناهگیری در هنگام زلزله به دانش آموزان مدارس از سوی تیم سحر جوانان گلستان، گفت : ۲۲۰ بسته نوشت افزار به ارزش ۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و ۱۶۰۰ کاور لوازم مدرسه به ارزش ۴۱ میلیون ۶۰۰ هزار ریال به همراه ۱۰۰۰ پاکت شیر به مبلغ ۲۷ میلیون ریال میان دانش آموزان توزیع و ۱۵۰ عدد اسباب بازی به ارزش ۱۰ میلیون ریال به کودکان روستاها اهدا شد. همچنین در جریان اجرای طرح نیابت در رسیدگی به یک خانواده محروم؛ یک دستگاه تبلت توسط خیّر داوطلب گلستانی به دانش آموز دبستانی برای استفاده از طرح شاد و ادامه تحصیل به مبلغ ۳۰ میلیون ریال اهدا شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان با بیان اینکه برخورد با تنش آبی از طریق استقرار تانکرهای آب سیار یکی از اهداف مهم طرح نذر آب است، گفت: در این طرح به همت خیرین داوطلب در شهرستان های استان گلستان ۳۷ تانکر آب با ارزش ۳۷۰ میلیون ریال در محله ها و روستاهای مناطق نیمروز نصب شد و ۲ هزار و ۳۲۸ آب معدنی اهدایی در بین خانواده ها توزیع شد.

 وی بیان کرد: در طول اجرای طرح نذر آب۳ به تعداد ۵۵ هزار ماسک به ارزش ۵۵۰ میلیون ریال میان بیماران مراجعه کننده به کاروان سلامت، مدارس، مردم محلات، روستاها و عشایر نیمروز توزیع شد و ۴۰۸ محلول ضدعفونی دست به ارزش ۱۰۰ میلیون ریال اهدایی خیرین برای آنها استفاده شد.

گفتنی است؛ کارخانجات شیر پگاه، پنیر صباح، ایران کاور و شرکت آکروپات؛ در تهیه شیر، پنیر، ماسک و مواد ضدعفونی توزیعی و مؤسسه مهرورزان هلال و مؤسسه خیریه حامیان بیماران سرطانی و صعب العلاج مهر گلستان و خیرین در تهیه دارو حامی مالی هلال احمر گلستان در طرح نذر آب۳ بودند.

admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *