داوطلبان

چهارشنبه 12 آذر 1399

ارسال کمک‌های بشردوستانه مردم زنجان به سیستان و بلوچستان در قالب طرح "نذر آب3"

جمعیت هلال احمر استان زنجان، کمک های مردم نوعدوست این استان را به روستای دوشینکوه شهرستان نیک شهر در سیستان و بلوچستان به منظور اجرای طرح نذر آب 3 ارسال کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، استاندار زنجان، در حاشیه مراسم ارسال کمک های مردمی این استان گفت: هلال احمر استان که توفیق خدمت به مردم شریف روستای دوشینکوه سیستان و بلوچستان را دارد چندین خدمت را در این منطقه انجام خواهد داد.

فتح اله حقیقی افزود: یکی از این خدمات، کمک های بهداشتی و درمانی است که با اعزام پزشکان در قالب کاروان سلامت، برای رفع مشکلات درمانی اهالی روستای دوشینکوه سیستان و بلوچستان تلاش می شود.

وی تاکید کرد: کمک های دیگر هلال احمر به هموطنان این منطقه در بخش معیشتی است که امروز شاهدیم بیش از 200 بسته معیشتی با کمک مردم نوعدوست استان زنجان برای ساکنان روستای دوشینکوه تهیه شده است.

استاندار زنجان، کمک به حل مشکل بهداشتی در حوزه آب آشامیدنی را از خدمات هلال احمر استان در این روستای سیستان و بلوچستان بیان کرد و افزود: علاوه براین، در بخش کمک آموزشی و با توجه به بازگشایی مدارس انواع لوازم التحریر و نوشت افزار برای دانش آموزان روستای دوشینکوه تهیه شده است.

حقیقی تاکید کرد: بررسی جامعی خواهیم کرد که در صورت نیاز کمک های بیشتری را انجام دهیم.

وی افزود: با هماهنگی های قبلی با استاندار سیستان و بلوچستان می توانیم برخی از دستگاه های اجرایی را به منطقه برای بررسی نیازها اعزام کنیم تا در صورت نیاز به کمک های بیشتر این مهم نیز به صورت ویژه تر به روستای محروم دوشینکوه انجام شود.

کمک های مردمی 5 میلیارد و 500 میلیون ریالی به روستای دوشینکوه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز در ادامه گفت: خداوند به هلال احمر و داوطلبان توفیق داد تا طرح نذر آب 3 را در سال جاری در روستای دوشینکوه شهرستان نیک شهر سیستان و بلوچستان اجرا کنند.

 شهرام میرزایی افزود: تیم امدادی و داوطلبان هلال احمر استان زنجان از 31 شهریور تاچهارم مهرماه امسال به منظور ارائه خدمات ارزنده در زمینه کاروان سلامت، ویزیت رایگان، توزیع دارو، اقلام معیشیتی، بهداشتی و .نوشت افزار در این منطقه حضور می یابند

وی همچنین به اعزام کاروان سلامت اشاره کرد و افزود: این کاروان با همراهی و همکاری پزشکان داوطلب جمعیت هلال احمر استان زنجان در بخش های مختلف فوق تخصص گوارش، فوق تخصص جراح ارتوپد و شانه،  متخصص اطفال، داخلی، پزشک عمومی، داروساز و پزشک زنان و زایمان است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: با توجه به اینکه آب آشامیدنی روستای دوشینکوه سیستان و بلوچستان دارای مشکلاتی است یکی از خیرین هلال احمر هزینه ای را برای خرید 2 دستگاه تصفیه آب صنعتی اهدا کرده و این دستگاه ها خریداری شده که به زودی در منطقه نصب و در اختیار مردم قرار می گیرد.

میرزایی افزود: مردم نوعدوست استان زنجان همیشه همراه هموطنان آسیب دیده در سطح کشور هستند که امروز شاهدیم از طریق همین کمک ها بیش از 200 بسته کمک معیشیتی، 350 بسته بهداشتی، 500 بسته لوازم تحریر و اسباب بازی، 400 بسته البسه مردانه، زنانه و بچه گانه برای هموطنان در روستای دوشینکوه شهرستان نیک شهر سیستان و بلوچستان تهیه شده است.

وی گفت: علاوه بر این بسته ها، 114 جفت کفش، 100 عدد شیرخشک، 2 دستگاه تصفیه آب صنعتی و 2 دستگاه تانکر آب 5 هزار لیتری، 16 هزار و 600 عدد آب معدنی یک و نیم لیتری و دارو نیز به ارزش 500 میلیون ریال و 5 هزار عدد ماسک تهیه شده که با رسیدن به مقصد بلافاصه توزیع می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان افزود: ارزش این اقلام و بسته های تهیه شده از محل کمک های مردم نوعدوست استان زنجان 5 میلیارد و 500 میلیون ریال است.

میرزایی با تاکید بر اینکه اعضای جوانان جمعیت هلال احمر نیز در منطقه حضور خواهند داشت، ادامه داد: این اعضا خدمات حمایتی- روانی و اجتماعی به جوانان روستای دوشینکوه ارائه می کنند.

 

admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *