داوطلبان

پنجشنبه 02 بهمن 1399

یک خانواده در مهریز، پایگاه امداد جاده‌ای می سازد

مسافرانی که این روزها مسیر استان یزد به فارس را طی می کنند، درست کنار شهر مهریز، چشمشان به ساختمان در حال ساخت پایگاه امدادی مهریز می‌افتد که در یکی از جاده های پر حادثه یزد احداث می شود.

گزارش/ روابط عمومی هلال‌احمر یزد: این پایگاه به همت یکی از خانواده های هلال احمری مهریز ساخته می شود و قصه ای شنیدنی دارد.

«مادرم عضو هلال احمر بود و همیشه اعضای خانواده را به فعالیت در هلال احمر تشویق می کرد» "محمد حسینی" 40 سال دارد و از 25 سالگی به جمع هلال احمر مهریز یزد پیوسته است.

او که همراه خواهران و بردارانش همگی به تشویق مادر با هلال احمر آشنا شده، سالها به عنوان امدادگر در شهرستان مهریز فعالیت کرده و با وقوع زلزله بم، 2 سال برای امدادرسانی و کمک به خانواده های زلزله زده در این شهر ماندگار شده است.

حسینی می گوید: «چند سال پیش که مادرم فوت کرد، به همراه اعضای خانواده تصمیم گرفتیم برای زنده نگه داشتن یاد او، کاری ماندگار انجام دهیم. از تهیه ارزاق و کمک به نیازمندان، تا فرش کردن مسجد. اما اینها کافی نبود. می خواستیم کار ماندگاری انجام دهیم؛ کاری که می دانستیم اگر او هم زنده بود دلش می خواست به ثمر برسد.»

جاده پر پرچ و خم مهریز به سمت استان فارس تصادف و حادثه کم ندارد. نبود پایگاه امداد جاده ای باعث شده بود حداقل زمان رسیدن نیروهای امدادی به محل حادثه به نیم ساعت یا بیشتر از آن برسد. برای همین هم خانواده حسینی تصمیم به احداث پایگاه جاده ای در مهریز گرفت: «تصمیم گرفتیم پایگاه امداد جاده ای را به نام مادر مرحومم، فاطمه جعفری بسازیم. ساخت این پایگاه تقریبا یک میلیارد هزینه دارد و همه هزینه آن را خودمان متقبل شدیم.

در حال حاضر این پایگاه در زمینی به مساحت 380 متر مربع در حال ساخت است و در مرحله اسکلت بندی قرار دارد.

حسینی این پایگاه را با مشورت هلال احمر یزد و به پیشنهاد آنها می سازد: «وقتی موضوع را با هلال احمر استان مطرح کردیم خودشان پیشنهاد ساخت پایگاه مهریز را دادند. چون با وجود حوادث جاده ای و مسیر پرخطر این جاده، تصادف های زیادی در این جاده رخ می داد. ما هم از این پیشنهاد استقبال کردیم و کار شروع شد.»

حسینی که عضو هیات مدیریه هلال احمر یزد، عضو مجمع هلال احمر یزد و عضو هیات رئیسه این مجمع، و عضو هیات مدیره هتل بیمارستان گاندی یزد هم هست می گوید: «من و خانواده ام هلال احمر را خانه خود می دانیم. علاوه بر فعالیت به عنوان امدادگر و داوطلب در جمعیت، امکانات درمانی بیمارستان را هم در اختیار هلال احمر گذاشته ایم و پرونده های بیماران نیازمند که هلال احمر معرفی می کند را به انجمن خیریه بیمارستان می سپاریم.»

 
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *