داوطلبان

پنجشنبه 02 بهمن 1399

برگزاری جلسه ویدئو کنفرانس شورای مدیران هلال‌احمر/ تاکید دکتر همتی بر ضرورت تجهیز خانه‌های هلال

رئیس جمعیت هلال احمر در جلسه شورای مدیران این جمعیت بر ضرورت ارتقاء و تجهیزخانه های هلال، استفاده بهینه از املاک و موقوفات هلال طبق نیات واقفان، پیگیری تخصیص بودجه هلال احمر و شفاف سازی در پرداخت ها و هزینه ها تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر کریم همتی در این جلسه که صبح امروز 26 آبان به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور مدیران عامل استان ها برگزار شد، از زحمات مدیران، کارکنان و امدادگران هلال احمر در ارائه خدمات آموزشی برای پیشگیری از بیماری کووید 19 تقدیر کرد و افزود: هر چند اجرای مانورهای ساعت صفر به دلیل شرایط و شیوع بیماری کرونا کمتر شده اما شاهد فعالیت خوب خانه های هلال در ارائه آموزش های همگانی و امدادرسانی در حوادث هستیم. 

همتی ابراز امیدواری کرد که با همفکری و همراهی استانداران، خانه های هلال بیشتری مورد بهره برداری قرار گیرد تا منشاء اتفاقات خوبی در کشور باشد.

وی با اشاره به اولویت تشکیل خانه های هلال، بر کیفی سازی فعالیت های این خانه ها نیز تاکید کرد و افزود: باید شاخص هایی برای خانه های هلال تعریف شود تا به صورت ویژه در ارتقای کیفی و کمی آنها مورد ارزیابی قرار گیرد.

همتی با اشاره به تاکید رئیس جمهور برای شارژ و تجهیز خانه های هلال گفت: در بازدیدی که از استان ها داشتیم علاوه بر خریداری اقلام مورد نیاز، بعضی لوازم و تجهیزات مازاد در سازمان امداد و نجات نیز میان استان ها توزیع شد و تا حدودی کمبودها در این زمینه جبران شده است.

اعطای مجوز خرید اقلام ضروری به استان‌ها

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: تلاش ما این است که با توجه به ضرورت تمرکززدایی و با نظارت و هماهنگی دبیرکل جمعیت، مجوزی برای خرید اقلام ضروری به استان ها داده شود. در حال حاضر نیز از محل اعتبارات تخصیص یافته، اقلام 16 گانه خوبی خریداری شده و در اختیار استان ها قرار گرفته است، امیدواریم در ماه های آینده، با تخصیص 50 درصد اعتبار دوم، بتوانیم در زمان بحران با استرس کمتری خدمات رسانی کنیم.

اورهال 3 بالگرد امدادی هلال‌احمر

همتی با اشاره به اورهال کردن سه فروند بالگردهای هلال احمر و بازگشت آنها به چرخه عملیات گفت: تجهیز استان ها به بالگرد و بهره برداری از آشیانه پرواز این بالگردها، مرهون زحمات همکاران هلال احمری است که این اقدام، بازخورد خوبی میان مسئولان استانی و محلی داشته و جای تقدیر دارد.

لزوم استفاده بهینه از موقوفات به منظور ارتقای خدمات هلال

همتی به موضوع املاک و موقوفات در هلال احمر نیز اشاره کرد و گفت: این سرمایه عظیم در هلال احمر بدون استفاده مانده است و نیاز به رسیدگی دارد البته توجه به مباحث شرعی در موقوفات برای ما مهم و در اولویت است.

وی همچنین با تاکید بر استفاده بهینه از موقوفات هلال احمر گفت: صداقت در ارائه آمار و اطلاعات، بسیار مهم است. با وجود آمار و اطلاعات صحیح و بدون بزرگنمایی و اغراق، می توانیم قضاوت درستی از وضع موجود داشته و تلاش لازم را برای اصلاح  امور انجام دهیم.   

نیاز هلال‌احمر به منابع اعتباری جدید

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به بحث تامین بودجه هلال احمر گفت: متاسفانه در این زمینه ضعیف عمل شده و باید تلاش شود تا با توجه به شرایط هلال احمر از منابع اعتباری جدید بهره مند شویم و منابع اعتباری قبلی در ماده 17 را نیز تصویب کنیم. معاونت پارلمانی هلال احمر نیز باید تلاش بیشتری انجام دهد. این به عنوان یک تکلیف مد نظر ما قرار دارد چون یکی از اصلی ترین دغدغه های ما تغییراتی خواهد بود که در بندهای درآمدی بودجه اعمال خواهد شد و باید به عنوان اولویت پیگیری شود.

وی به اهمیت شفاف سازی در پرداخت ها و هزینه ها در هلال احمر  تاکید کرد و گفت: هر گونه پرداخت از سوی مدیران عامل و اعضای هیات مدیره شرکت ها باید با نظارت و موافقت دبیرکل انجام شود.

ضرورت حفظ بی‌طرفی هلال‌احمر در انتخابات آینده

رئیس جمعیت همچنین بر ضرورت رعایت حفظ بی‌طرفی در انتخابات خرداد سال آینده تاکید کرد و گفت: هرکسی که این موضوع را نقض کند با ما همکاری نخواهد داشت.

همتی گفت: موضوع بیمه و استخدام امدادگر ان در هلال احمر نیز در حال پیگیری است اما این این پروسه زمانبر است.

وی در ادامه تاکید کرد: فعالیت در هلال احمر داوطلبانه است و افرادی که که علاقه مند هستند در این کار خیر و نیکو به مردم خدمت کنند می توانند در کنار ما باشند.

آذرماه؛ عملیاتی شدن طرح پیشگیری کرونا از درب منازل

همتی با بیان این که جایگاه هلال احمر با اجرای طرح سلامت و غربالگری و تب سنجی در بین مردم تثبیت شده است و باید آن را ارتقاء دهیم افزود: با امضای تفاهم نامه با وزارت بهداشت آموزش و پیشگیری از بیماری کرونا از درب منازل، محله ها از آذرماه عملیاتی می شود. 

وی در پایان به انجام مانورهای امدادی برای حفظ آمادگی برای پاسخگویی به حوادث پیش‌رو در زمستان تاکید کرد.

لازم به ذکر است؛ در این جلسه رئیس سازمان جوانان، مدیرکل موقوفات و مسئول خانه های هلال گزارشی از چگونگی فعالیت های خود ارائه کردند.

 

admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *