داوطلبان

یکشنبه 19 مرداد 1399

مشارکت بیش از 2 هزار و 700 نفر داوطلب هلال‌احمر گیلان در ارائه خدمات بشردوستانه/فعالیت 194 خانه هلال در استان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت:در سه ماهه نخست امسال بیش از 2 هزار و۷۳۳ نفر از داوطلبان هلال احمر استان در ارائه خدمات بشردوستانه در شرایط کرونا مشارکت داشته اند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ سیاوش غلامی گفت: طی سه ماهه نخست سال جاری بیش از ۲۷۳۳ نفر از داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان در حوزه های داوطلبانه و انساندوستانه از جمله در شرایط کرونا مشارکت داشته اند.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان وجود منابع انسانی داوطلبان در اجرای برنامه های انسان دوستانه را موثر دانست و گفت: آنچه نقش جمعیت هلال احمر را در اجرای برنامه های انسان‌دوستانه برجسته تر می‌کند، وجود ظرفیت عظیم و غنی منابع انسانی داوطلبان است. در همین راستا نیز بهره مندی موثر از خدمات آن ها مستلزم برنامه ریزی دقیق و ساختاری کارآمد و روزآمد است تا بتوان علاوه بر شرایط عادی، در مواقع بحرانی نیز در کوتاه ترین زمان با بهره مندی از خدمات داوطلبانه، توانشان را برای کمک رسانی به آسیب دیدگان بسیج کنیم.
 
غلامی با اشاره به اهداف جمعیت هلال احمر، گفت: طی سال‌های اخیر رسیدگی به فرایندهای خدمت به زنان سرپرست خانوار، کودکان و قشرهای آسیب‌پذیر در بحران،  در دستور کار فعالیت ‌های داوطلبانه قرار گرفته است و در همین راستا، داوطلبان جمعیت هلال احمر، ارائه خدمات حمایتی و پشتیبانی در بحران را به عنوان مکمل خدمات امدادی عهده دار می شوند.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان جایگاه جمعیت هلال احمر را نزد مردم محبوب دانست و گفت: پایبندی اعضاء و داوطلبان جمعیت هلال ‌احمر به اصول بنیادین و انسان‌دوستانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و جایگاه کم نظیر جمعیت در نزد مردم کشور و استان موجب شده که بیش از پیش بسیاری از شخصیت‌های برجسته و قشرهای مختلف به جمع داوطلبان جمعیت هلال احمر بپیوندند.
 
غلامی ضمن اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری با ۵۰ موسسه خیریه گیلان افزود: جمعیت هلال احمر گیلان در راستای خدمت رسانی به اقشار کم برخوردار جامعه با ۵۰ موسسه خیریه هم سو تفاهم نامه همکاری منعقد کرده است.
 
سیاوش غلامی با اشاره به برگزاری طرح های ملی حوزه داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان افزود: حوزه داوطلبان جمعیت هلال احمر همه ساله با اجرای طرح های ملی همای رحمت، فرشتگان رحمت، ارمغان مهر و هر ماه یک طرح و پروژه انسان دوستانه در قالب کاروان سلامت در راستای کمک به روستاهای کم برخوردار و قشر آسیب پذیر روستایی وحساس سازی مردم در حفظ محیط زیست، آموزش کمکهای اولیه، کمک دارویی به بیماران صعب العلاج، اهدای لوازم التحریر برای دانش آموزان کم برخوردار، ویزیت رایگان در نقاط دور از دسترس ، برپایی چادرهای سلامت در مناسبت های خاص، جمع آوری کمک برای نیازمندان، ایستگاه سلامت، اجرای طرح نیابت و کمک به سالمندان، اجرای کاروان سلامت و حضور پزشکان و پرستاران داوطلب در نقاط محروم و ویزیت رایگان با همکاری ۵۰ موسسه خیریه مذکور، نقش مهمی را در کمک به قشر آسیب پذیر ایفا می کند.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان  همچنین با اشاره به تعداد داوطلبان استان گفت: هلال احمر استان دارای ۱۳ هزار و ۷۶ عضو و داوطلب متشکل از ۶۹۴۵ نفر مرد و ۶۱۳۱ نفر زن در چهار گروه مهارت، حمایت، مشارکت و هدایت در حوزه داوطلبان می باشد که جهت بهره مندی از خدمات آنان، در یکی از گروه های مذکور سازماندهی می شوند.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان ضمن اشاره به گسترش تعداد خانه های هلال در استان گیلان گفت:  ۱۹۴ خانه هلال تاکنون  با همکاری بخشداران و دهیاران مناطق استان افتتاح شده است که مقرر شد تا پایان سال جاری ۲۰۰ خانه هلال دیگر در استان به بهره برداری برسد، که با توجه به حادثه خیز بودن استان، راه اندازی خانه های هلال از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *