داوطلبان

جمعه 08 اسفند 1399

بیش از ۳۰۰۰ نفر در یکماه گذشته از خدمات سلامت هلال احمر در استان البرز بهره مند شدند

معاون امور داوطلبان استان البرز از پایش سلامت و ویزیت رایگان ببش از ۳۰۰۰ نفر در کاروان ها و ایستگاه های سلامت این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز،داود رجبی اظهار داشت: کاروان های سلامت استان البرز طی یک ماه گذشته در تمامی شعب استان و با همکاری خانه های هلال بمناسبت های مختلف از جمله میلاد حضرت فاطمه (س) ،بزرگداشت شهادت ائمه اطهار(ع) و ایام دهه فجر با حضور در مراسم بزرگداشت و استقرار ایستگاه سلامت و اعزام کاروان به مناطق حاشیه ای نسبت به پایش سلامت و ارتقا آگاهی اجتماعی عموم جامعه و افزایش سطح سلامت همشهریان در مناطق مختلف با همکاری متخصصین،پزشکان،روانشناسان و کارشناسان مختلف بهداشت و سلامت و داوطلبان به بیش از ۳۰۰۰ نفر خدمات ارائه دادند.

رجبی افزود: کاروان های سلامت در سهرابیه قزل حصار و حصارک بالا،روستای مهران بالا طالقان،قلعه آذری و ابراهیم آباد نظرآباد، قاسم آباد ساوجبلاغ،  پایگاه شهیده مریم فراهانیان شهرک وحدت و خانه هلال مدافعان سلامت فردیس و ...  و نیز با استقرار ایستگاه سلامت و انجام سنجش فشارخون،سنجش اکسیژن خون،تب سنجی و ... در سایر مناطق استان، خدمات سلامت به همشهریان ارائه دادند.

ویزیت رایگان سالمندان در منزل توسط پزشک داوطلب نظرآبادی، استقرار میز خدمت در خانه هلال مدافعان سلامت و ایستگاه سلامت در روستای رزکان طالقان، روستای های قره ترپاق و ایپک در اشتهارد، استقرار ایستگاه سلامت در فرخ آباد و زیبادشت ،پایگاه مصباح الهدی و پارک پیک فردیس شهرک صنعتی کوثر اشتهاردنیز از دیگر اقدامات شعب در ارائه خدمات سلامت و آگاهی رسانی عموم جامعه از بیماری های شایع فشارخون،قندخون و کرونا جهت آموزش راهکارهای پیشگیری و کنترل بیماری طی یک ماه اخیر بود.

 ویزیت رایگان سالمندان روستای عرب آباد خور،استقرار ایستگاه در  مصلی نماز جمعه فردیس، شعبه کرج و انجام تب سنجی در مدارس خانه هلال مشکین دشت از دیگر طرح های مرتبط با ارتقا سلامت همشهریان بود.

وی، افزایش تعامل همشهریان با خانه های هلال در سطح استان را در افزایش خدمات امدادی و عام المنفعه، شناسایی نیازمندیهای متناسب با مناطق مختلف در راستای رسیدگی به نیازمندان،بیماران،رفع کمبودهای آموزشی و حمایت مالی از خانواده های درگیر با بیماریهای خاص از طریق خیرین را از خدمات حوزه داوطلبان در جمعیت هلال احمر در مناطق کمتر برخوردار عنوان داشت.

admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *