داوطلبان

پنجشنبه 02 بهمن 1399
حجت‌الاسلام فقیه:

تخلق به مکارم اخلاقی ، محور بشریت و دینداری است+ فایل صوتی

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه سیره زندگی پیامبر(ص) و خاندان پاک شان سراسر برکت بوده و نشان می‌دهد که آنچه برای انسان دیندار و بشریت کارساز است، تخلق به مکارم اخلاقی است.

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه سیره زندگی پیامبر(ص)  و خاندان پاک شان سراسر برکت بوده و  نشان می‌دهد که آنچه برای انسان دیندار و بشریت کارساز است، تخلق به مکارم اخلاقی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام مهدی فقیه در آستانه میلاد فرخنده حضرت ختمی مرتبت(ص)  گفت: زندگى این اسوه بزرگ خلقت، عظمت و اعجازى است که در تاریخ بشریت نظیر ندارد و سرمایه عظیمى براى پرورش انسان‌هاى دیندار و ارائه آن‌ها به عنوان الگو برای بهترین زندگی است.

وی اظهار کرد: پیامبر اکرم‌(ص) تجلی صفت "رحمت للعالمین " پروردگار است و نمازهای واجب مسلمانان با صلوات بر این پیامبر عظیم الشان به پایان می رسد ، خود بیان گر این مطلب است که  از وجود نورانی پیامبر اکرم(ص) ،  دین و پیامبری بهتر وجود ندارد و رهروان ایشان از بهترین برنامه زندگی برخوردار هستند.

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اشاره به خصوصایت رسول خـدا(ص) و جایگاه اخلاق در سیره ایشان  گفت: روایتی از رسول مکرم اسلام(ص) نقل شده است که فرمودند: « إنّما بعثْت لأتمّم مکارم الْأخْلاق.» یعنی من برانگیخته شدم تامکارم اخلاق را به اتمام برسانم »؛ لذا ما به این نکته می رسیم که پیامبر اکرم(ص) به عنوان بهترین بشر روی زمین، به ما می آموزد که تخلق به مکارم اخلاقی ، محور بشریت و دینداری است.

admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *